Mindenkor érdemes megszívlelni, alkalmazni, átörökíteni hagyományos egészségkultúránkat, gyógyászatunkat, bábaságunkat, mert a modern világ beköszöntéig szaporodónak, életerősnek
tartotta nemzetünket. Édesanyák, nagyanyák, közelben lakó rokonok, gyógyító specialisták kezelték az embereket természetesen/szelíden újszülött kortól aggastyán korig, segítettek a világra jövőknek, a nagybetegeknek, haldoklóknak, akkor, amikor ezeknek szükségük volt rá. Ez, emberi kapcsolatokat, közösséget szervez, tart fenn. Éltet, old, gyógyít a társ, a család, a közösség, ezért is ajánlott visszaszerezni a kollektív, közös lelki immunitásunkat, magyarságtudatunkat! Népi gyógyászatunk a teljes embert szemléli, szellemi, lelki, testi valójában, módszerei összetettek, jelen van mindhárom szint, a szellemi és lelki okok megértése, de a testi (racionális) eljárásokban is többfélét alkalmazunk egyszerre. (légúti tünetnél pl. méregtelenítés, izzasztás, böjt, folyadékpótlás, könnyű étkezés, gyógynövénygyógyászat, hőterápia, gőzölés, pakolás, borogatás, masszázs, ágynyugalom)
Gyógy-szereink az emberi és állati váladékoktól kezdve a teljes világ, a padlástól a pince kincséig, a kerttől a mező, az erdő ajándékáig.
Néhány gyógymód: gyógynövény-, fűszer-, aroma (illó olajok)-, táplálkozás-, hőterápia; váltott hőhatással, vízzel, levegővel, napfénnyel, hideggel, földdel/agyaggal/iszappal, drágakővel/kristályokkal, fémmel, ásványi sóval, természetes antibiotikumokkal való gyógyítás, masszázs (kenés), csontkovácsolás (csontrakás/meglépés), méhészeti termékek és méhszúrás, köpölyözés, piócázás, vértisztítás, vérleeresztés, izzasztás, sajátvizelet-terápia, immunrendszer-erősítés, méregtelenítés; népi autovaccina; kézrátétel, azaz eszköz nélküli gyógyítás (energoterápia); reflexmasszázs.
Másik két témámról, népi, szellemi egészségkultúránkról a rendtartó székely falu szokásvilágán keresztül és Szkíta fényvallásunkról szintén a Szkítákkal a sötétség ellen Konferencia előadásaiban/kötetében olvashatnak.