Művészetterapeuta-rajztanár, mesterpedagógus, országos gyermekvédelmi szakértő vagyok.
Édesapám Platthy György festőművész, főiskolai tanár (1908-2003) a Pécsi Tanárképző Főiskola Rajz Tanszékének vezetője volt. Kodály nyomdokain haladva az 50-70-as években komoly érdemei voltak abban, hogy a népművészet oktatása bekerüljön a rajztanárképzésbe, képzéshez tankönyvet is írt. Az ő szellemi hatása erősen hatott pályaválasztásomra, módszertani fejlesztéseim irányultságára.
1987-óta vezetek képző-művészetterápiás foglalkozásokat Pécsen és Baranya vármegyei gyermekotthonokban, lakásotthonokban az ott élő hányatott sorsú, traumatizált gyermekek és fiatalok számára. Számukra sajátos az eredendő kifejezésmódon és a népművészeten alapuló művészetterápiás és művészettel nevelési módszert fejlesztettem ki. 1997-2000 között Szent Mór Katolikus Iskolaközpont alsó tagozatában rajztanárként is tanítottam, melynek során kezdtem el a természet változásrendjére épülő rajzpedagógiai módszer kidolgozását. Csontváry Képzőművészeti Stúdió Egyesület művészeti vezetőjeként felnőtt érdeklődőkből álló alkotóműhelyt is vezetek.
Szellemiségem formálódását meghatározó mesterem Molnár V. József néplélekrajzi író, kutató kérésére a Magyar Hagyomány Műhelye népfőiskolán tanítottam 1996-2016 között, népművészet alapú művészetterápiás rajzműhelyt vezettem felnőtteknek. A népfőiskolán ismerkedtem meg Pap Gábor művészettörténész munkásságával, melynek hatására kezdtem el intenzíven kutatni az Ormánságban található Kórósi Református Templom hímes kazettáit, mely alapja lett lélekgyógyító hatású népi-képzőművészeti módszeremnek.
2004-2006 között posztgraduális művészetterápiás képzést végeztem Pécsi Tudományegyetemen, terápiás szemléletemet meghatározó tanáraim Tényi Tamás, Simon Mária és Hárdi István pszichiáter professzorok.
Felnőtt és gyermek alkotásaikat rendszeresen kiállításokon, módszereimet, azok eredményeit különböző országos és nemzetközi konferenciákon, tanfolyamokon mutattam be, továbbá több helyen is publikáltam szakmai folyóiratokban, legtöbbet a Fejlesztőpedagógia szakfolyóiratban, de jelent meg cikkem a Pszichoterápia folyóiratban is. Magyar Művészeti Akadémia művészettel nevelés hálózat honlapjába is beválasztotta módszereimet. Munkásságomat mindig is támogatta Andrásfalvy Bertalan Széchenyi díjas néprajztudós.
2018-ben a Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete emlékérmét kaptam meg művészetpedagógiai munkásságom elismeréséül.
Tagja vagyok többek között a Magyar Pszichiátriai Társaságnak, a Magyar Néprajzi Társaságnak és elnökségi tagja a Magyar Művészetterápiás Társaságának.